Як самостійно відкрити довготривалу шенгенську візу для дитини? (ОНОВЛЕНО)

Станом на початок 2017 року

Готуй лижі влітку, а візу – взимку. Перефразовуючи відому приказку, скажу, що якщо ви плануєте їхати до Європи влітку, то візу треба починати виробляти ще взимку. Чому? По-перше можна спокійно зібрати/виробити/знайти усі необхідні документи, по-друге записатись на подачу документів до візового центру набагато легше. Є купа вільних дат і можна вибрати будь-який день і годину. Влітку це зробити практично нереально. Можна й кілька місяців чекати своєї черги на подачу документів. Окрім того, записатись можна на будь-яку дату, а візу просити не пізніше ніж за три місяці від цієї дати. Тобто, ви можете зателефонувати до візового центру 20 лютого, записатись на подачу документів на 20 березня, а візу просити відкрити з 20 червня. Тому, гайда по візи!

Віза для дитини нічим не відрізняється від дорослої. Різниця хіба в тому, що за неї не потрібно оплачувати консульсикй збір (35 євро) і вона повинна бути того ж типу, що й у батьків (чи хоча б одного з них).

Я не прихильник різноманітних темних ходів, «рішал», фейкових запрошень , довідок і т.п. Намагаюсь все завжди робити чесним та прозорим шляхом. Тому для нас оптимальним варіантом є саме шопінг-віза, яку відкрити найлегше. Хоча добрячу папку з документами зібрати таки доведеться.

Особливістю цього типу візи є те, що виробляється вона на основі чеків-фактур, оформлених у Польщі.

Першу візу вам видадуть терміном на тиждень, впродовж якого ви повинні  з’їздити до Польщі,  купити там що-небудь та  привезти іменний чек-фактуру. І тільки тоді подаватись на річну  візу, знову збираючи той самий пакет документів. В першу поїздку дитину брати з собою не потрібно. Документи дитини можете принести тоді, коли подаватиметесь вже на довготривалу візу.

А тепер розгляньмо детальніше нашу «папочку» з документами. Що до неї увійде, як це правильно оформити та куди віднести? 🙂 А також скільки за це все треба заплатити.

В першу чергу потрібно зібрати документи для себе і тільки тоді «пакувати» дитячі, адже подаватиметесь ви і так одночасно і багато документів у вас будуть одні на двох.

 

Отож, що ж потрібно вам?

 1. Скачати, роздрукувати та заповнити латинськими літерами анкету.

На сайті ППВА (пункту прийому візових анкет) поруч з бланком буде детальний зразок заповнення анкети, тому ми з вами «пробіжимось тільки» по деяким важливим пунктам.

п. 1 Пишемо прізвище латиськими літерами, так як у закордонному паспорті

п. 2 Жінки пишуть дівоче прізвище

п. 3 Ім’я має бути написане так, як у паспорті

п. 16 Вказуємо адресу прописки і не забуваємо про поштовий індекс

п.19-20 Безробітні можуть нічого не писати або написати «bezrobitnyi» олівцем, а працівниця візового центру вам підкаже як краще написати

п. 21 Ставимо галочку біля слова “інше” і дописуємо «na zakupy»

п.22-23 Країна, звісно ж Poland (навіть якщо ви плануєте їхати далі, перший в”їзд треба обовя’зково зробити через країну, яка видала візу)

п. 24 Якщо це ваша перша віза – ставимо галочку біля «один», якщо друга (третя, четверта) – «багато»

п. 25 Якщо перша віза – 7 днів, якщо друга (третя, четверта)  можна писати і 90 днів

п. 26 Якщо за останні три роки у вас були шенгенські візи – впишіть  строки їх дії

п.29 Тут напишіть дату на яку у вас заброньовано готель і з якої ви б хотіли, щоб вам відкрили візу

п.30 Залежно від того яка це буде віза (перша чи наступні) ставимо дату на 7 днів пізнішу від дати вїзду або ж на 1, 2 чи навіть 5 років (це краще узгодити з працівницями ППВА, вони підкажуть  скільки років вам «світить», адже якщо це вже третя віза, то можна просити й 5 років).

п.32 Пишемо назву, адресу та номер телефону готелю, де зробили бронь

п.33 Ставимо галочки «сам заявник» і «готівка»

п.36-37 Пишемо Lviv , дата подачі документів і підпис

Не забуваємо поставити дату і підпис на наступній сторінці!

 1. Скачати, роздрукувати та заповнити прохання
 2. Скачати роздрукувати та заповнити заяву про наявність/відсутність другого паспорта
 3. 2 фото розміром 3,5 см на 4,5 см. Зроблені не пізніше ніж 6 місяців тому.
 4. Закордонний паспорт + копії першої сторінки та усіх попередніх шенгенських віз і штампів до них (за останні три роки).
 5. Український паспорт + копії усіх заповнених сторінок
 6. Страховка + квитанція про її оплату. Зона покриття – Європа, Шенген або весь світ, сума покриття на особу – 30000 €, сума франшизи не повинна перевищувати 150 €. Тривалість – 1 рік і більше. Можна оформляти у будь-якій страховій компанії, навіть у самому пункті прийому візових анкет. Вартість 33о грн за особу (PZU).
 7. Довідка з банку про наявність фінансових коштів на вашому рахунку з переліком операцій за останні 3 місяці. Робиться за кілька хвилин у  відділенні вашого банку безкоштовно. Термін дії 1 місяць з дати видачі, тому її краще виробляти безпосередньо перед здачею документів. Якщо ви клієнт “Приват банку”, то її можна оформити онлайн, через систему “Приват 24” і зберегти собі на комп’ютер чи смартфон. Але не забутдьте роздрукувати.

Підійде будь-який рахунок, окрім депозитного, – зарплата, соціальна допомога, стипендія, пенсія тощо. Якщо ви не маєте рахунку і картки, куди вам перечислюють гроші, то можете відкрити її і покласти туди певну суму, яку треба час від часу «рухати».  Щоправда,  зробити це треба не пізніше ніж за 3 місяці до дати подачі документів, щоб мати що показати у ППВА. Сума може бути будь-яка. У візовому центрі кажуть, що 1000 грн достатньо.

 1. Доказ вашої «прив’язаності» до України. Це може бути один з перелічених документів:
 • Довідка з місця навчання, в якій зазначено період, коли учень/студент вільний від занять. Або інформація про те, що навчальний заклад не заперечує щодо відсутності учня/студента на період його подорожі. Студентський квиток (оригінал і копія).
 • Для найманих працівників: оригінал довідки з місця роботи, що містить наступну інформацію: дані заявника, дату прийняття на роботу, посаду, заробітну плату за останні шість місяців, а також: ім’я, прізвище та посаду особи, яка її видала і контактні дані організації (повна адреса та стаціонарний номер телефону компанії). Довідка повинна містити інформацію, що робоче місце на час поїздки зберігається.
 • Для приватних підприємців: оригінал та копія витягу з держ.реєстру або ліцензії, або свідоцтва про державну реєстрацію та останньої податкової декларації, яка видана не пізніше ніж три місяці тому та завірена печаткою податкової служби.
 • Для осіб, які не працюють документ, який підтверджує право власності (на землю, будинок, автомобіль або в окремих випадках інше майно).
 • Для тих, хто не працює і не має власності можна принести оригінал будинкової книги, де ви прописані.
 • Для мам в декреті можна принести ще довідку з соцзахисту про те, що ви перебуваєте на утриманні в держави (це в тому випадку, якщо ви офіційно не працюєте, не маєте нерухомості та будинкової книги).
 • Для пенсіонерів – оригінал та копія пенсійного посвідчення і виписка з Пенсійного Фонду про нарахування пенсії за останні шість місяців.
 1. Документ, який підтверджує проживання на час поїздки. Для оформлення цієї візи підійде бронь готелю з сайту Booking.com. Оплачувати її не обов’язково. Але візу вам відкриють починаючи з того дня, на який у вас заброньовано готель.

Забронювати собі готель дуже просто:

 • Заходимо на сайт  booking.com
 • Зліва обираємо місто, дату (саме з неї вам і відкриють візу), кількість дітей і дорослих. Місто в Польщі можна обирати будь-яке. Я завжди беру Краків, адже там більше пропозицій, де не вимагається попередня оплата броні. Якщо ви відкриваєте візу дитині, то вона теж має бути зазначена в броні.
 • Тиснемо «Шукати» і сайт пропонує нам багато варіантів. Обираємо той готель, де написано «Безкоштовне скасування» чи «передоплата не потрібна».
 • Тиснемо «Я бронюю» і заповнюємо необхідну інформацію
 • Нам на скриньку надходить підтвердження броні та код за яким ми можемо нею управляти.

 

Скасувати цю бронь можна будь-коли, але не пізніше ніж за кілька днів до заїзду (в кожного готелю є свій «крайній термін»). Я не думаю, що у Консульстві перевірятимуть вашу бронь, але радила б скасувати її тоді, коли вже триматимете готову візу в руках.

 1. Квитанція про сплату сервісного збору. Його можна здійснити у будь-якому відділенні Кредо або Ідея банку. На ній буде вказано індивідуальний PTN код, за яким наступного робочого дня система вас автоматично зареєструє на чергу до ППВА. Зверніть увагу, що у банку вас попросять вказати номер телефону. Він має бути актуальним і належати тільки вам, адже за ним  з вами звяжуться із колл-центру для підвердження обраної системою дати подачі документів. Якщо ви плануєте їхати всією сім’єю (з дитиною та чоловіком/дружиною), то оплачувати краще за усіх одразу і вказувати один номер. За цим номером система може поставити на чергу вас усіх разом (але тільки до 5 осіб однієї родини). Вартість – 545 грн./особа.
 2. Чек-фактура. Якщо ви подаєтесь на шопінг-візу вперше, то його не потрібно. Якщо ж вдруге чи втретє, то вам необхідно надати чек на будь-яку суму, виданий у Польщі на ваше ім’я. Окрім імені та прізвища він має містити вашу адресу в Україні литиницею та мокру печатку магазину.

Для цього у будь-якому магазині на території Польщі підійдіть на касі до продавця із заздалегідь підготовленими на листочку даними та попросіть, щоб вам зробили фактуру.

 

Що потрібно дитині?

 1. Закордонний паспорт + копії. Якщо вона вписана до вашого, то його копія.
 2. Свідоцтво про народження + копія
 3. Копії внутрішніх паспортів батьків
 4. Нотаріально завірений дозвіл від батьків/офіційних опікунів/ на виїзд дитини закордон, що містить наступну інформацію: країни виїзду (Польща та інші країни Шенгенської угоди), чітко зазначений термін дії нотаріально завіреного дозволу на виїзд закордон (число/місяць/рік).Оформляється за декілька хвилин у нотаріуса. Навіть якщо ви подорожуєте всією сім’єю дозвіл всерівно  треба робити. Розцінки приватного нотаріуса – 250-300 грн.
 5. Візова анкета. Заповнюєте так само, як свою, але:
 • Не забудьте вказати прізвище та ім’я дитини
 • Номер та термін дії дитячого закордонного паспорту. Якщо дитина вписана до вашого паспорту – тоді його дані.
 1. 2 фотокартки 3,5 на 4,5 см зроблені не пізніше ніж 6 місяців тому.
 2. Страховка, де страховиком виступає той з батьків, до паспорту якого буде вклеєна віза для дитини або просто один з батьків, якщо дитина має свій паспорт.
 3. Заповнена заява про наявнсть/відсутність другого закордонного паспорту.
 4. Квитанція про сплату сервісного збору у банку (див. п. 11 попереднього списку).

Що далі? ОНОВЛЕНО!!!

 1. Йдемо в Кредобанк або Ідея банк і оплачуємо сервісний збір за себе та дитину (або й за дружину/чоловіка, якщо їдете разом). Отримуємо квитанцію з спеціальним кодом, який буде дійсним через добу.
 2. Тепер автоматична система реєстрації призначить Вам дату й часу подачі документів, в залежності від наявності вільних місць, але не раніше ніж за 7 днів від дати оплати.
 3. Після того, як система призначить Вам дату реєстрації, оператор колл-центру зв’яжеться з Вами у телефонному режимі та поінформує про автоматично зарезервовану дату і час подачі Вами документів у ППВА. Якщо призначена системою дата Вам підходить, будь ласка, підтвердіть її у розмові з оператором. На підставі Вашої згоди оператор затвердить дату подачі в системі. 
 4. Якщо запропонована дата на подачу документів не буде Вас влаштовувати, оператор відхилить запроновану реєстрацію. Наступна дата і час подачі документів будуть автоматично вибрані системою не раніше ніж за 7 днів від першої запропонованої дати і буде залежати від наявності вільних місць.
 5. Якщо ж вас повторно не влаштує вибрана дата, ваш код буде деактивовано, а Вам необхідно буде звернутися до ППВА для повернення коштів. Детальніше про цю процедуру дивимось тут.
 6. У назначений вам час приходимо за адресою: м. Львів, вул. Під Дубом 7б, ТРЦ «Форум», 2 поверх.
 7. Там оплачуємо консульський 35 євро (1008 грн) + 20 грн за одного дорослого. За дитину платити не потрібно.

Тепер підраховуємо у скільки ж нам обійдеться шопінг віза для всієї родини (мама + тато + дитина):  сервісний збір (545 *3) + страховки (330 *3) + дозвіл від нотаріуса (250 грн) + фотографії (прибл. 100 грн) + ксерокопії, роздруки (прибл. 40 грн) + консульський збір (1008*2) + послуги банку (20*2) = 5071 грн

За додатковою інформацією телефонуйте у кол-центр візового центру.

P.S. Інформація буде доповнюватись. Слідкуйте за оновленнями

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *