Дорожня аптечка для дитини

Я – мама-панікерша! Волію завжди і усюди бути готовою до будь-яких форс-мажорів, в тому числі і дитячих нездужань. Мені легше везти за собою 2 кг медикаментів, аніж потім рвати на голові волосся в пошуках “Нурофену” о пів на третю ночі. Тому в закордонні мандрівки я пакую до аптечки мало не піваптеки. На ділі 80% з того всього зовсім не стає у пригоді та мирно чекає закінчення терміну своєї придатності десь у закутку. Але головне – я спокійна.

Коли ж мандрівка не далека, в межах України, аптечка формується тільки відповідно до фактору віддаленості місця нашого перебування від цивілізації. Короче кажучи, місто це чи село, поле, ліс чи мегаполіс. Коли я знаю, що будь-який препарат я зможу легко дістати в цілодобовій аптеці чи позичити в добрих людей, то везу із собою тільки найнеобхідніше. Але я, то я. Дітки бувають різні і мами теж. Тому нікого не закликаю копіювати мій список, а просто лиш ділюсь досвідом.

IMG_7883

Коли збиратимете аптечку для поїзду закордон, то перш ніж робити як я, пакуючи піваптеки до валізи, варто поцікавитись наскільки складно/легко дістати необхідний препарат у країні, в яку збираєтесь. Чи будуть цілодобові аптеки поблизу, які там ціни і т.п. Скажу по-секрету, що аптеки є скрізь, де є люди і більш-менш цивілізація. А от про наявність там необхідних вам ліків розкаже Гугл. Варто тільки запитати у нього не про комерційну назву препарату, а про його діючу речовину. Так, приміром, можна розшукати під якою назвою продають , наприклад, «Біфонал» в Чорногорії, задаючи у пошук його діючу речовину – біфоназол і т.п.

З Європою все зрозуміло, були б тільки євро. А якщо мова йде про Азію, то все набагато простіше. Наприклад в Таїланді,  коли ви звертаєтесь по допомогу в місцеву клініку, лікар разом із рецептом видає вам усі необхідні ліки в необхідній кількості. Вам навіть по аптеках бігати не доведеться. Таку практику застосовують у більшості країн в Південно-Східній Азії. Відтак, ми свою аптечку там не спустошили, а навпаки поповнили.

А тепер до списку!

Дитяча аптечка full version

 1. Жарознижуючі препарати: Нурофен, Панадол дитячий, Парацетамол тощо.
 2. Судинозвужуючі та інші від нежитю: Називін, Хюмер
 3. Від отруєння – Ніфуроксазид,
 4. Від діареї – Смекта
 5. Від закрепу – Дюфалак
 6. Від рвоти – Домрид, Хумана електроліт, Регідрон (для відновлення сольового балансу, уникнення обезводнення)
 7. Від отиту – Отіпакс
 8. Від кашлю – Інспірон, Пектолван (кому що помагає, залежно від природи кашлю)
 9. Від конюктивіту – Тобрекс, Сульфацил
 10. Від ГРВІ – Імунофлазід, Анаферон, Оксолінова мазь
 11. Від алергії – Феністил, Супрастин, Еліміналь гель
 12. Від болю при прозанні зубів – Дентол, Дентокід
 13. Від укусів комарів, комах – Феністил гель
 14. Від опіків (в т.ч сонячних ) – Пантестин
 15. Від забоїв, перша допомога – перекись водню, лейкопластир, бинт, вата, йод
 16. Градусник

Міні-аптечка (якщо мандрівка не далека)

 1. Жарознижуючі препарати
 2. Від нежитю
 3. Антигістамінні
 4. Від опіків, укусів, поранень
 5. Від болю при прорізуванні зубів
 6. Градусник

Мою аптечку  можна як скоротити, так і доповнити, тому чекаю ваших рекомендацій, дорогі матусі. Але скажу, що станом на сьогодні з того всього у мандрівках нам, тьфу-тьфу, пригодилось відсотків так 20%. А вам бажаю, щоб не знадобилось взагалі нічого 🙂

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *