365 днів літа або зимівля в екзотичних країнах з дітьми

Все, що ви хотіли знати про зимівлю в тропіках, але боялись спитати  

Частина 1.У ній ви дізнаєтесь про те, що таке зимівля, чи варто тягнути дитину так далеко, і головне – скільки це все коштує і де взяти гроші))

От не знаю з чого почати. Чи з тлумачення того, що ж таке ота зимівля в тропіках, чи з розвінчування міфів, плюсів/мінусів … Так, щоб було  інформативно та  цікаво?Хмм, мабуть-таки доведеться починати з азів, адже поки в наших краях на відчайдухів-зимівників будуть дивитись скоса, доти мало хто наважиться рванути за тридев’ять земель, та ще й з малюком. Хоча часи змінюються і, навіть не зважаючи на кризу, кількість охочих провести зиму в Азії не меншає. Серед українців зимівля є також популярною, щоправда летять у теплі краї здебільшого кияни. Тому поїхали з початку

Що таке зимівля і навіщо втікати від зими

Насправді наші зими не такі вже й погані. І є люди, які понад усе обожнюють білосніжні простори, вкриті снігом, легкий морозець, що пощипує щічки, санчата, лижі, Різдвяні свята, затишок домашнього вогнища …

А є й інші – ті, які панічно бояться температурного режиму 0, +1, бруду, болота, сірих краєвидів, холоду, надто гарячих батарей, вірусів, нежитю, бронхітів…. Якось так. Тому другі намагаються всіма силами знайти спосіб чкурнути кудись, де тепло, аби не мерзнути і не хворіти.

Щодо мене, то наша сім’я десь посередині. За останні 4 роки ми двічі зимували в Україні і двічі в Таїланді. Я люблю українську зиму, але теплі тропіки також ))

Отож, зимівля – це коли пакуєш валізи, береш зашмарканих дітей, закриваєш наглухо двері квартири  і мчиш у літо. Але там, десь у літі, ти не кайфуєш на пляжі, попиваючи коктейлі, а звично живеш – готуєш, прибираєш, ходиш за покупками і навіть працюєш, заробляючи собі на проживання. Змінюються лише умови та навколишнє середовище.

img_5856

Куди втікати?

Найпопулярнішим напрямком усіх зимівників є, звісно ж, Південно-Східна Азія. А саме: Таїланд , В’єтнам, Камбоджа, Малайзія, Індонезія, Шрі Ланка, Індія, Філіппіни. Усі ці країни об’єднує достатній рівень розвитку туристичної інфраструктури, невисокі ціни, тропічний клімат, вихід до моря, можливість тривалого перебування  тощо. Меншою популярністю користується зимівля в тропічних регіонах Латинської Америки та Мексики, але наших співвітчизників там теж не бракує. А є й такі, які надають перевагу Близькому Сходу та Туреччині, але це здебільшого експати (ті, що проживаючи в одній країні, працюючи на іншу) та любителі дайвінгу. Декілька холодних місяців можна провести і в Європі (Канари, Іспанія, Португалія), але це може влетіти у чималу копійчину, тому вигідніше-таки Азія.

img_6179

 

За що?

Питання фінансів якраз є тим наріжним каменем, що зупиняє багатьох на шляху до мрії. Але якщо не придушувати ту мрію ще в зародку, а сісти і грамотно розібратись що до чого, можна зрозуміти багато цікавих речей. Наприклад,  те, що найбільшою статтею витрат для такої мандрівки буде лише дорога, а саме проживання обійдеться не дорожче аніж на Батьківщині, де також потрібно оплачувати харчування, оренду житла, комунальні послуги і т.п. Як я вже писала вище, ціни у деяких країнах Азії такі ж, як і у нас , ба навіть нижчі. Ще до кризи вони були в рази нижчими, але відповідно до курсу долара піднялись. Зрештою, як і в Україні.

Щоб не бути голослівними, перейдемо до конкретних цифр. Почнемо з перельотів. Не секрет, що щораніше куплений квиток на літак, то дешевшим він буде. Тому квитки, приміром в Таїланд, куплені за три місяці до вильоту, вам можуть обійтись в 250-300 дол. з людини, а в Шрі-Ланку 200 дол. (в одну сторону).  В сумі отримуємо вартість семиденного відпочинку в Туреччині. Хоч це й не «олл інклюзів», а всього лише переліт-туди назад, економія очевидна, адже відпочиватимете ви не тиждень, а місяці. Оренда житла в омріяній країні  питання відносне, все залежить від ваших вподобань.Найдешевше ви зможете орендувати дім/квартиру за 200-250 дол. в місяць. Ну і продукти харчування, речі першої необхідності, оплата комунальних послуг, оренда транспорту може натягнути десь 500 дол. максимум  на сім’ю в місяць. Грубо кажучи, для того, щоб більш-менш комфортно проживати в Тайланді сім’ї з 3-4 осіб знадобиться близько 1000 тис. дол (на всіх!). Для когось це копійки, для інших – захмарна сума. Все відносно.

img_7570

Дохід на відстані

Тепер ми плавно перейшли до іншого, не менш цікавого питання – де ж брати ті долари? В Таїланді я зустрічала багато зимівників з наших країв, і майже ніхто з них не жив там за накопичені колись фінанси. Надто дорого, якщо зимувати не менше 5ти місяців. Усі мали віддалену (чи ні) роботу і дохід. Я спробую грубо окреслити основні види віддаленої роботи і роботи на місці в Південно-Східній Азії, але насправді ця тема є дуже широкою і охопити все я просто не в силі. Отож, почнемо з тих, хто отримує гроші на відстані. До кризи 2014 року і падіння курсу долара, дуже популярним у росіян (про українців не знаю) було здавати квартиру в Москві, а за виручені кошти жити в Таї. Коли курс рубля до бата (тайська грошова одиниця) значно впав, це стало невигідним. Я думала, що одразу ж кількість зимівників з Росії різко зменшиться, але на мій подив, усі залишились 😉

Другою і найчисельнішою, групою працівників на відстані є айтішники-дауншифтери. Сюди я віднесу програмістів, веб-дизайнерів і всіх решта, що працюють над замовними проектами за ноутом під пальмою.

Інша група – писаки: блогери, копірайтери, журналісти-фрілансери, письменники і тп. Щоб заробляти на зимівлю, приміром, ведучи блог, потрібно добряче попотіти, але це цілком реально, і знаю багатьох, в яких блог – основне джерело доходу.

До четвертої групи людей, які заробляють дистанційно, я віднесу всіх, які не належать до вищеперечислених груп, але кому для роботи потрібен інтернет. Це люди, які дають консультації по скайпу, ведуть тренінги та вебінари, відеоблоги та ін. Я знала навіть одного психотерапевта, який проводив сеанси через скайп.

Кому не до душі робота через комп’ютер, може працювати на місці. Щоправда, з тим складніше. Потрібно виробляти робочу візу, офіційно влаштовуватись тощо. Але, якщо є бажання – то це не перешкода. Ким працювати? Та ким завгодно. В туристичних місцях завжди є російськомовні контори, яким потрібні гіди, інструктори з дайвінгу, каякінгу, серфінгу, кайт-серфінгу тощо.  Також, можна влаштуватись агентом з нерухомості, кухарем чи офіціантом у ресторан слов’янської кухні, перукарем, візажистом, івент-менеджером у весільну агенцію, вихователем в дитячий садок (за умови наявності відповідної освіти) таксистом , кур’єром, посередником, дистриб’ютором тощо. У країнах Південно-Східної Азії в найбільш туристичних місцях, достатньо російськомовних туристичних та весільних агенцій, контор із оренди житла та транспорту, закладів харчування готових надати вам офіційне працевлаштування. Ну і ніхто не відміняв роботу на місцевих. Туди важче влаштуватись, але місцеві  агенції теж часто потребують російськомовних та англомовних спеціалістів. Школи – англомовних викладачів, а християнські церкви – місіонерів.

Інший вид доходу теж прибутковий, але менш легальний (я вам цього не говорила). Можна працювати самим на себе, займаючись тим, що й вдома – бути фотографом, перукарем, візажистом, організатором весіль, фітнес тренером, масажистом  і навіть лікарем. Інформацію про свої послуги розповсюджувати через знайомих та соціальні мережі, обслуговуючи російськомовних зимівників, довгожителів, експатів та просто заїжджих туристів. Щоправда, такий вид  заробітку є небезпечним і у вас можуть виникнути серйозні проблеми, якщо місцева поліція зловить вас за незаконним наданням послуг.

img_8754

 

Тож, як  бачите, для того, щоб провести зиму в тропіках не потрібно бути олігархом. Потрібне бажання. Ну і свобода. Чи хоча б бажання свободи. Бажання працювати не на когось, а самому шукати свій шлях. Хотіти стати незалежним. Від місць, країн, умовностей.

Наразі якось так. Можливо ця інформація комусь стане у нагоді, а якщо й ні, то матимете про що помріяти довгими осінніми вечорами 🙂 Ну а наступного разу ви дізнаєтесь про особливості зимівлі з малюками. Постараюсь висвітлити основні моменти здоров’я, харчування та проживання в далеких краях.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *